Promowanie biznesu w internecie - Pozycjonowanie

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie katowice oraz o kampaniach AdWords.

Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór fraz to ważna sprawa, gdyż to od tego zależy czy nasza witryna na dane słowo będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie.

Dodane: 18-03-2015 10:10
Promowanie biznesu w internecie - Pozycjonowanie pozycjonowanie katowice
Dla wprawnego pozycjonera kwestia doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie...wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Etyczne i nieetyczne seo

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Właściwe seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka wyrzucenia strony z pozycji. Jest też blackhat pozycjonowaie jest to odwrotność białego seo i daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na wyrzuceniu strony w wyszukiwaniu. Niestety wiele pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

SEO jest to długotrwały proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. Generalnie to dość łatwe, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze wiele czynników takich jak obszar gdzie dana strona zakłada swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na konkrety trzeba czasami być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Mamy wiele metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako branża w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii prosta, jednak nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.